Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Czeka Cię rozmowa o wymarzoną pracę, a ty chcesz wypaść jak najlepiej? Najważniejsze to dobrze się przygotować do tej rozmowy, gdyż to właśnie od tego, jak wypadniesz, zależy czy pomyślnie przejdziesz etap rekrutacji. W tym artykule prezentujemy kilka porad, jak przygotować się do rozmowy o pracę.

 

Dowiedz się czegoś więcej o firmie

Najważniejsze, co musisz zrobić, to postarać się dowiedzieć jak najwięcej o firmie, do której zdecydowałeś się aplikować. Takie informacje z pewnością łatwo znajdziesz w Internecie. Możesz także np. zapisać sobie najistotniejsze punkty na kartce, aby móc sobie wszystko przypomnieć na dzień przed zaplanowaną rozmową.

Przeanalizuj swoje mocne strony

Jednym z najpopularniejszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej jest pytanie o to, w czym jesteśmy dobrzy. To naturalne, że pracodawca chce dowiedzieć się jak najwięcej o zaletach przyszłego pracownika oraz o tym, w czym ma największe doświadczenie. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad tym pytaniem i pokazać się z jak najlepszej strony.

Przygotuj odpowiedni ubiór

Nie bez powodu mówi się, że liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego też na dzień przed rozmową kwalifikacyjną zajrzyjmy do szafy i przygotujmy ubranie na nadchodzące spotkanie. Najlepiej będzie postawić na coś eleganckiego i klasycznego. Idealnym strojem dla mężczyzn będzie biała koszula na długi rękaw i spadnie garniturowe. Kobiety natomiast mogą śmiało zdecydować się na garsonkę lub cygaretki w połączeniu z elegancką bluzką.

Zapisz swoje pytania

To, czego na pewno możemy się spodziewać na koniec rozmowy kwalifikacyjnej, to następujące pytanie: „Czy ma Pan/i jakieś pytania?”. Pamiętajmy, aby na to pytanie nie odpowiadać przecząco. Warto w tym momencie pokazać, że poważnie traktujemy omawianą ofertę pracy i dopytać o szczegóły współpracy. Możemy już wcześniej wypisać sobie najważniejsze pytania w punktach i jeśli nie zostaną one omówione podczas rozmowy o pracę, poruszyć te kwestie.

 

Jak przygotować się do rozmowy o pracę – podsumowanie

Rozmowa o pracę to spotkanie formalne, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Wybierzmy wcześniej ubranie, zapiszmy sobie pytania i kwestie, które chcemy poruszyć w trakcie spotkania. Warto pamiętać, że lepsze przygotowanie do rozmowy zwiększa szanse na to, że nie dopadnie nas stres oraz wypadniemy lepiej i dostaniemy wymarzoną pracę. Więcej dowiesz się od PWER LLC.